Katowice zapraszają, ale nie w marcu

Katowice zapraszają, ale nie w marcu

Sweettargi nie odbędą się w planowanym terminie czyli od 21 do 23 marca. Tegoroczne Targi Cukiernicze, Piekarnicze i Lodziarskie w Katowicach zostały przełożone na inny termin, ale jeszcze nie wiadomo jaki.

Mając na uwadze duże ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa (SARAS-Cov-2), w związku z aktualnymi zaleceniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej, w tym o nieprzeprowadzaniu imprez powyżej 1000 osób, a także mając na uwadze zdrowie Państwa i Państwa klientów, podjęliśmy decyzję o zmianie terminu Targów Cukierniczych, Piekarniczych i Lodziarskich Sweettargi 2020 na nowy termin, który zostanie ogłoszony niezwłocznie, z uwzględnieniem sytuacji epidemiologicznej – czytamy w oświadczeniu organizatora katowickiej imprezy. Bezpieczeństwo gości, wystawców i klientów jest naszym priorytetem, w obliczu niezależnych od nas okoliczności, oceniamy że decyzja o przesunięciu Sweettargów jest najrozsądniejszym z możliwych rozwiązań. Wiemy, że zmiana terminu Targów wiąże się dla Państwa z licznymi niedogodnościami, wszak przygotowania do najbliższej edycji były już na finiszu. Wierzymy jednak, że zrozumiecie Państwo naszą decyzję, zwłaszcza że zapadła ona po wielu rozmowach z naszymi Wystawcami.

Podobną decyzję podjął także organizator targów EuroGastro, które planowo miały odbyć się od 27 do 29 marca. Impreza będąca najważniejszym i największym wydarzeniem targowym w Polsce dedykowanym branży HoReCa została przeniesiona na inny, jeszcze nie określony termin.