Najważniejsze targi lodziarskie na świecie poszerzają horyzonty

Najważniejsze targi lodziarskie na świecie poszerzają horyzonty

Sigep, największe i najważniejsze na świecie targi lodziarskie, stają się coraz bardziej międzynarodowe i w edycji 2025 poszerzają swoją ofertę, poświęcając dużą przestrzeń sektorowi pizzy, który globalnie wart jest ponad 153 miliardy dolarów. Nowe hasło przewodnie: „Sigep World – The World Expo for Foodservice Excellence” podkreśla globalny charakter wydarzenia.

Sigep 2025 – nowa era, nowe możliwości

edycja Sigep, organizowana przez Italian Exhibition Group, odbędzie się w Rimini w dniach 18-22 stycznia 2025 roku. Wydarzenie, znane jako najważniejsze targi lodów na świecie, nie tylko potwierdzi obecność tradycyjnych branż, takich jak cukiernictwo, czekolada, kawa i piekarstwo, ale również znacząco rozbuduje sekcję poświęconą pizzy. To odpowiedź na rosnące zainteresowanie rynkiem pizzy, którego wartość szacowana jest na ponad 153 miliardy dolarów.

Ekspansja i innowacje

Dzięki rozbudowie Targów Rimini o dwa nowe pawilony, Sigep 2025 zajmie imponującą powierzchnię 140 tysięcy metrów kwadratowych. To pozwoli na jeszcze większą liczbę wystawców i odwiedzających, którzy w poprzedniej edycji przybyli z aż 160 krajów. Nowe hasło przewodnie – „Sigep World – The World Expo for Foodservice Excellence” – podkreśla globalny zasięg wydarzenia, które zyskało również dwa satelitarne pokazy w południowych Chinach i Singapurze.

Focus Sigep 2025

Podczas 46. edycji Sigep główne branże pozostaną bez zmian: lody, cukiernictwo, piekarstwo, czekolada i kawa. Wśród nowości znajdzie się jednak duża przestrzeń poświęcona pizzy, co uczyni Sigep World najważniejszym miejscem do prezentacji technologii i produktów związanych z pizzą. Rozbudowa obszaru wystawienniczego, obejmująca dwa nowe pawilony na wschodzie, wspiera rozwój tego wielkiego wydarzenia.

Międzynarodowa perspektywa

Współpraca z Agencją ICE przyciągnęła do Rimini liczne zagraniczne delegacje z Europy, regionu Bałkanów, Afryki, Ameryki Północnej, Ameryki Środkowej i Południowej, Azji oraz Azji Południowo-Wschodniej. Na edycję 2025 planowane jest europejskie road show, które ma na celu zaangażowanie dziennikarzy i kupców, a także importerów, dystrybutorów oraz sieci foodservice i hotelarskich.

Nowe technologie i trendy

Sigep World skupi się na prezentacji najnowszych technologii w branży foodservice, w tym automatycznych maszyn do kawy z ulepszonymi funkcjami zrównoważonego rozwoju, nowości w wyrobach piekarniczych oraz trendów w cukiernictwie. Szczególną uwagę poświęci lodziarstwu przyszłości, potwierdzając swoją rolę jako głównego motora rozwoju i rozpowszechniania kultury włoskich lodów na całym świecie.

Sigep 2025 zapowiada się jako wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko kontynuuje tradycję, ale również wprowadza nowości, odpowiadając na zmieniające się potrzeby rynku i konsumentów. To miejsce, gdzie innowacje spotykają się z tradycją, a globalne trendy zyskują nowe oblicze.

~Karolina Falgowska