SÜDBACK – Specjalistyczne Targi Rzemiosła Piekarsko-Cukierniczego

SÜDBACK – Specjalistyczne Targi Rzemiosła Piekarsko-Cukierniczego

W dniach 22 -25 października w Stuttgarcie odbędzie się kolejna, 29. edycja Specjalistycznych Targów Rzemiosła Piekarsko-Cukierniczego Südback. Targi Südback to druga po targach IBA najważniejsza impreza wystawiennicza dla branży piekarsko-cukierniczej w Niemczech. Podczas targów prezentowane są zarówno sprawdzone, tradycyjne produkty, jak i innowacyjne techniki produkcji, nowatorskie maszyny i urządzenia oraz trendy, które będą obowiązywać w branży w nadchodzącym okresie.

Podczas ostatniej edycji imprezy w 2019 roku na powierzchni 65.000 m2 w 6 halach swoją ofertę zaprezentowało 710 wystawców, w tym wielu światowych liderów. Wśród wystawców znalazło się 6 firm z Polski. Targi odwiedziło 37.500 zwiedzających z 80 krajów.

SÜDBACK 2019

Podczas imprezy prezentowana jest oferta z zakresu surowców, półproduktów i dodatków dla branży piekarsko-cukierniczej, techniki produkcji, maszyn i urządzeń dla branży, wyposażenia dla sklepów z produktami piekarsko-cukierniczymi, kawiarni i cukierni, opakowań i artykułów dekoracyjnych, oprogramowania i systemów kasowych, a także oferta wyrobów piekarniczych i cukierniczych, specjalności i własne marki producentów. Po raz pierwszy zostanie zaprezentowana również oferta dla branży lodziarskiej m.in. surowce do wytwarzania lodów, maszyny do lodów, techniki chłodzenia, witryny do prezentacji oraz wafle i dodatki do lodów.

Oprócz prezentacji szerokiej oferty dla branży przez wystawców, targi Südback przyciągają również ciekawym programem ramowym towarzyszącym imprezie. W tym roku w programie ramowym znajdą się m.in. Forum Trendów w Piekarnictwie obejmujące ciekawe wykłady i prezentacje na żywo dotyczące produkcji i sprzedaży produktów piekarniczych, Forum Trendów w Cukiernictwie dostarczające informacji o nowych technikach i inspiracji dla wytwarzania produktów cukierniczych, kreacji z czekolady i trendów dla branży kawiarnianej. W hali 10 na powierzchni 2.100 m2 swoją specjalną prezentację przedstawi partner targów – BÄKO SÜD.

SÜDBACK 2019

Nieodzownym elementem programu towarzyszącemu imprezie są konkursy i zawody dla młodych piekarzy i cukierników (Carlo-Wildt-Thropy, Sales Counter). Po raz 13 zostanie przyznana nagroda Südback Trend Award w zakresie innowacyjnych produktów, usług i rozwiązań dla branży w kategoriach „marketing, sprzedaż i organizacja”, „surowce i produkty convenience” oraz „technika” . Obok nagród tradycyjnie przyznawanych przez jury, po raz pierwszy zostanie przyznana nagroda publiczności. Publiczność będzie głosować online na swoich faworytów wśród nominowanych innowacji, a laureaci zostaną ogłoszenie podczas targów Südback.

Udział w imprezie ułatwiają nowoczesne tereny targowe ze świetnie rozwiniętą infrastrukturą (15.000 miejsc parkingowych, połączenia szybkiej kolei miejskiej S2 i S3) i lokalizacją – 200 m od lotniska w Stuttgarcie i przy autostradzie A8.