Olej palmowy tylko z certyfikatem

Olej palmowy tylko z certyfikatem

Firma Kandy pochwaliła się uzyskaniem certyfikatu RSPO i całkowitą rezygnacją z używania oleju palmowego, pochodzącego z niekontrolowanych upraw.

Certyfikat Roundtable on Sustainable Palm Oil jest gwarancją, że wyroby powstające w fabryce Kandy zawierają tylko olej pozyskany odpowiedzialnie i uczciwie. Dotyczy to przede wszystkim termostabilnych nadzień kremowych Lauretta.

– Produkcja wyrobów na bazie oleju palmowego wiąże się obecnie z dużą odpowiedzialnością – mówi Dariusz Socik, właściciel firmy. – Mając na uwadze zagrożenia związane z uprawą palm olejowych takich jak m.in. : wycinka lasów tropikalnych, śmierć zwierząt zamieszkujących tereny pod uprawy, wyzysk pracowników na plantacjach, postanowiliśmy, że od 2020 roku będziemy w Kandy używać wyłącznie oleju z certyfikatem RSPO.
Dariusz Socik przyznaje, że certyfikat ten, propagujący standard zrównoważonej produkcji oleju palmowego, jest częścią strategii firmy, bazującej na stosowaniu zasad społecznej odpowiedzialności biznesu. – Dotyczy to zarówno aspektów związanych z ekologią, jak i kwestiami uwzględniającymi czynnik ludzki. Mam nadzieję, że ta zmiana będzie nie tylko ukłonem w stronę naszych klientów, ale przede wszystkim realnym dowodem zaangażowania na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz zrównoważonej gospodarki.